Ameliyatsız Vajinal Sıkılaştırma, Daraltma, Gençleştirme

Ameliyatsız Lazer ile Vajinal Sıkılaştırma Gençleştirme Beyazlatma

Lazer ile vajinal gençleştirme, daraltma, beyazlatma,
Lazerle vajinal daraltma-gençleştirme

 

Laser ile vajinal sıkılaştırma ve gençleştirme, beyazlatma işlemleri için ayrıntılı jinekolojik muayeneniz sonrası işlemler, maliyetler ile ilgili size özel bilgiler alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için yazıyı okuduktan sonra yazının sonundaki linkten arayınız.

Vajinada Gevşeme, Bollaşma Neden oluyor?

Kendiliğinden yapısal ya da genetik olarak, normal yaşlanma sürecine bağlı olarak, gebeliklerde ve doğumlarda, menopozda…
vajinal duvar dokusunu destekleyen elastik kollajen bağlarda zayıflama ve hasar oluşur. Bu duruma bağlı olarak vajinal kollajen liflerin hasarı, azalması ve zayıflaması ile elastikiyet ve sıkılık kaybına uğrar. Bu durum yine cinsel haz ve tatmin duygusunu etkiler, çiftlerin cinsel hayatlarında olumsuz bir baskı oluşturur. Bazı kadınlarda ya da ileri hallerinde idrar kaçırma şikayeti de ilave bir bulgu olarak ortaya çıkar. 

Lazerle (Fraksiyonel Karbondioksit Lazer… Femilift / MonaLisa Touch ) ya da Radyofrekansla vajinal daraltma ve sıkılaştırmada (Laser vajinal Remodelling LVR) ameliyata gerek kalmadan çok kısa sürede fevkalade sonuçlar alınır ;

Vajinal Sıkılaştırma, Anti-aging Hangi Durumlarda uygulanır?

Cinsel ilişkiden zevk alamama durumu ya da alınan zevki, hissiyatı artırmak için,
Eşlerden birinin ya da ikisinin birden hissiyatının az olduğunu, bolluk ya da genişlik nedeni ile zevk alamadığını belirtmesi,
İdrar kaçırma şikayetinin olması;( SUI )
Vajinal kuruluk şikayetinde,
Estetik görünümü bozan dokuların düzeltilmesi…

Vajinal Gençleştirme (rejüvenasyon)’nin Avantajları Nelerdir?

İşlem sonrası iyileşme çok hızlıdır, her seanstan  3-4 gün sonra cinsel hayata normal şekilde devam edilebilir.
Uygulama kısa sürer, ofis şartlarında bile uygulanabilir, seans bittikten sonra normal günlük işlerinize dönebilirsiniz.
Ağrısız, rahat, kısa süreli, günlük hayatınızı etkilemeyen bir işlemdir.
Spiral kullanan, emziren kadınlarda da uygulanabilir.
Yeni doğum yapan kadınlarda doğum sonrası doğal toparlanma için yaklaşık 2 ay bekledikten sonra uygulanabilir.

Vajinal Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel Karbondioksit-CO2 Lazer, vajina mukoza dokusuna etki ederek kollajen üretimini sitimüle eder ve kan akışını hızlandırır. CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak 30% oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta, uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur. Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmektedir. Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır, doku dolgunlaşır, ilişkide daha hisli olur…

Vajinal atrofi, özellikle menopozdaki (doğal ya da dış etmenli) ya da doğum yapan kadınlarda oldukça yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Vulvovajinal bölge, östrojen hormonundaki düşmeye karşı epeyce hassas olup kadınların yaşam kalitesi üzerinde doğrudan etkili bir dizi sonucu beraberinde getirmektedir: vajinal mukozanın zayıflaması ve gevşek olması, kaşıntı ve yanma, kuruluk, cinsel ilişki sırasında acı hissetme (disparoni). 

Menopoz sırasında cilt altı mukozada, fibroblastların aksine, yeterli bir glikoprotein matrisi için gerekli olan kollajen, hiyalüronik asit ve diğer molekülleri etkin bir biçimde üretme yeteneği olmayan metabolik yönden pasif fibrositlerin neden olduğu belli bir bozulma ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda, nem kaybından ve iyi beslenemediğinden dolayı mukozanın kuruması, kırışması ve enfeksiyonlara karşı daha güçsüz olması gibi bir durum söz konusudur. 

Laser ile vaginal sıkılaştırmada ise benzer formu yüz gençleştirmede de kullanılan cihaz probunun etkisi ile tüm vajina hattı boyunca yapılabilen uygulamada bazı kadınlarda tek seans yeterli olabileceği gibi 3-4 hafta aralıkla genellikle 2 seans uygulama yapılır. Vaginal dokunun yapısı, yaş faktörü  ve bolluğun derecesine göre 3-4 seansa kadar da uzatılabilmektedir: Seans süreleri genellikle 10 dakikada biter. Sadece hastaya özel kullanılan kılıf ya da problar nedeni ile hijyenik ve steril bir işlemdir.
Sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte etkisini uzun süre sürdürmektedir, genellikle vajinal bollaşma tekrar hissedilmeğe başladığında ya da idrar kaçırma olduğunda sorunsuz olarak  tekrar edilebilmektedir.

Lazer ile Vajinal Beyazlatma ( Bleaching) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer cihazı kullanarak yapılan bu uygulama formunda ise vaginal bölgenin koyuluk derecesine bağlı olarak 1-4 seanslık bir uygulama gerekir. Uygun olup olmadığı, uygunsa etkisi ve sonuçları, tedavi süresi, alanı ve seans sayısına ancak doktorunuzun muayenesi ile karar verilecektir. 

Lazer Vajinal Daraltma kime uygun değildir?

Pratik olarak hemen herkes için uygulanabilmesinde bir engel olmasa da öncelikle Kadın Doğum uzmanının  muayenesi çok önemlidir. Öncelikle hem maliyeti hem de etkinliği açısından size özgü en uygun yöntem seçilir. Yöntemin etkisi konusunda bilgilendirme dışında genellikle uygulamanın geçici olarak ertelenmesi gereken bazı hastalıklar, akıntı ve enfeksiyonların önceden tedavisi gerekir. Gebelik olmadığından ve pap smear kanser testlerinin normal olduğundan emin olmak gerekir.

Lazer Vajinal Daraltma/Gençleştirme mi, Ameliyat mı?

Ancak doktorunuzun muayenesinden sonra karar verilebilecek ağır bozukluk ya da deformasyonlarda, bazen cerrahi en iyi, tek ve uzun vadeli seçenektir. Bununla birlikte hem cerrahi hem de bu yöntemin birlikte uygulandığı kombinasyon tedavileri de fevkalade sonuçlar vermektedir. Ayrıca bakınız: Cinsel estetik ameliyatlar

CO2 Karbondioksit pixel Laser ile Jinekoloji ve Cilt Uygulamaları Listesi ve fiyatlar

Lazerde jinekolojik uygulamalarda seans ve tedavi süreleri

En uygun seans aralığı ancak sizin istekleriniz ve doktorunuzun muayene ile değerlendirmesi sonrası belirlenebilecektir.

SUIidrar kaçırma ve Aşırı Aktif Mesane ; Tavsiye edilen ilk seans sonrası 4 veya 6. Haftada hastanın kontrole çağırılıp gerekirse 2. Seans uygulanması olup daha uzun etkili olacaktır. Hasta da diyabet, aşırı sigara kullanımı, KOAH veya ilaç/uyuşturucu kullanımı gibi faktörler yoksa tek seans yeterli olacaktır. Diyabetik hastalarda 3. Seans gerekebilir.

Vajinal Gençleştirme ( SUI de olduğu gibi aynı protokol geçerlidir. )

Vajinal Atrofi ( Tek Seans. )

Liken Sklerozis ( Tek Seans. )

Servikal Erozyon ( Tek Seans. )

Vajinal Drynes (kuruluk) ( Tek Seans. )

Labia Majora Beyazlatma (Tek Seans, Bu uygulamada Emla krem veya %2 lidokain lokal anestezisi ile uyuşturma yapılabilir.)

Labia Minora Beyazlatma ( Tek Seans. )

Labia Majora Sıkılaştırma  ( Tek Seans, Bu uygulamada Emla krem veya %2 lidokain lokal anestezi ile uyuşturma yapılabilir.)

Genital Siğil, Condyloma ( Tek Seans, Emla Krem ya da %2 lidokain anestezisi ile )

Gebelik Çatlakları ; Gebelik çatlakları dirençli bir yapı olduğundan, oluşum süresine ve kişiye göre farklılık gösterir. Genellikle paket şeklinde planlanıp 3 ile 6 seans gerekli olabilir.  Seanslar sonunda %80’e kadar iyileşme söz konusudur.

Skar Tedavisi  Sezeryan İzleri  gibi… Gebelik çatlakları ile aynı şekilde seans paketi olarak planlanır.

Labioplasti  Lokal Anestezi ile muayenehane ortamında ya da genel anestezi ile uygulanabilmektedir. Lokal anestezi olarak %2 lidokain yeterlidir. Genellikle burada ayrıca sütür atmaya gerek olmayacaktır. Cihaz uygulama sırasında koagülasyon (kanama durdurucu) özelliğine de sahiptir.

Bütün bu işlemlerde kullandığımız en gelişmiş teknoloji olan fraksiyonel karbondioksit lazerde fiyatlar yapılan işleme, hastanın muayenedeki durumuna, taleplerine ve dokunun özelliklerine göre değişmektedir. Yaklaşık ortalama uygulama seans fiyatları 1000-3000 TL arası değişiklik göstermektedir. En doğru uygulama ve cevabı doktorunuz jinekolojik ve cilt muayenesi yaptıktan sonra verecektir.

Ayrıca Lazer ile Cilt Estetiği İşlemleri

Cilt Gençleştirme

Kırışık Tedavisi

Leke  Tedavisi

Skar

Akne Skarları

Cilt Uygulamaları

Başka ameliyat dışı yöntemler var mı; …

Radyofrekans uygulaması ile yapılan vajinal sıkılaştırma

Radyofrekans işleminde genellikle tek veya iki  seanstan oluşan 30 dakikaya yakın süren rahatsızlık vermeyen bir işlemle genellikle bir veya iki seferde sonuç alınmaktadır; Viveve. Bu yöntem vajinanın fonksiyonel olan ilk giriş bölgesinde daha etkili kullanılmakta ve bu bölgede daha derine nufuz edip kollajen bağların uyarılmasını gerçekleştirebilmektedir. Laserde ise vajinanın hemen her tarafına etkili olabilmek mümkün olduğu gibi lazerin doktorların kullanabildiği ilave fonksiyonları da mevcuttur; operasyonlara yardım, düzeltme ve beyazlatma işlemleri gibi…

Her iki yöntemde de kollajen bağların uyarılarak dokunun gençleşmesi ve sıkılaşması, kişiye göre değişmekle birlikte, yaklaşık 30-90 günlük sürede optimum seviyeye ulaşmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız

Ameliyatla yapılan cinsel genital estetik operasyonlar…

Anasayfa