Botox Botoks

Botoks Uygulaması Önce ve Sonra

Botoksu Nerede Kullanırız: Estetik Gençleşme, Anti-aging, Kırışıklık, Migren, Aşırı Terleme, İdrar Kaçırma

BOTOX nedir?

Botox (botulinum toxini), Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilen bir madde olup, ağırlığına oranla dünyanın en pahalı maddesidir.
Botoxun etki mekanizmasından tıpta birçok alanda yararlanılmaktadır: Botox kasların üç ay ile altı ay arasında sinirlerden uyarı almasını engelleyerek hareketlerini azaltır. Bu da kırışmayı ortadan kaldırır. 
Yüzde Kırışıklık Azaltan Güzel Görünüm İçin Botoks
Mimik kaslarının uzun süre çalışması sonucunda üzerindeki deride yıllar içinde çizgilenmeler en sık,alın, kaş arası, göz kenarları ve ağız çevresinde görülür.
Botoksun yüze uygulanması ile, yüz kaslarının olumsuz hareketleri zayıflatılır ve böylece üzerindeki derinin kas hareketleriyle katlanması ve de katlanmaya bağlı oluşan kırışıklık ve çizgilenme azaltılır.

Migren Ağrıları ve Botoks

Migren ağrılarında botokstan fevkalade sonuçlar alınabilmektedir, baş ve boyunda trigger point dediğimiz noktalara uyguladığımızda migrenin ataklarının etkisi azalıp muzdarip olan kişiler çok daha rahat ve günlük hayatları etkilenmeden geçirirler.

Aşırı terleyen bölgelerde botox

Botox, aşırı terleme ve buna bağlı koku şikayeti olan kişiler dede uygulanarak şikayetleri giderilebilir.

Aşırı aktif mesanede botox

Son zamanlarda aşırı aktif mesane denilen sık sık ve acilen idrar yapmak zorunluluğu hisseden hastaların ilaçla tedavisi dışında bu yöntem de uygulanmaya başlamıştır. Uygulama, çok ince iğne ile yapılır, bu yüzden ağrılı bir işlem değildir.

BOTOKS UYGULAMASI HAKKINDA GENEL BİLGİ 

Genç, güzel ve kusursuz bir görünüme sahip olmanın çok kolay ve konforlu yolu: yıllara meydan okumanızı sağlayacak   ve sizi her türlü kırışıklıklarınızdan kurtaracak botoks uygulaması ile muhteşem bir fırsat yakalayabilirsiniz…

Botox yapılan bir alın daha düz, kırışıksız gözükür. Kaşlar daha az hareket eder ve kaş çatmak ve kaş arası kırışıklıkları oluşması zorlaşır. Ayrıca göz etrafındaki kaz ayakları denilen kırışıklıklar ortadan kaldırılır ve kendinizi 10 yaş daha gençleşmiş hissedersiniz. Etkinin ve gençleşmenin maksimum olabilmesi için bu üç bölgeye birlikte uygulama tavsiye edilir.

Yaşa bağlı olarak dört-beş aydan sonra bu etki azalır ve kaslar altıncı aya doğru yavaş yavaş eski hareketlerine dönerler. 

Botoxun etkisi, enjeksiyonu takiben ilk hafta içinde ortaya çıkar. Etki süresi, genelde kişiye bağlı olmak üzere 3-6 ay arasında değişmektedir. Uygulama tekrarlanabilir. Etkinin en iyi ve en uzun gözlendiği hasta grubu 30-40’lı yaşlardır.
Uygulama sonrası geçici bir şişlik, morarma, nadiren de geçici olarak göz kapağında düşüklük yapabilir. Botoksun gebelik ve emzirme döneminde zararlı etkisinin olup olmadığı net bilinmediği için bu dönemlerde uygulama yapılmaması önerilir. Bilgi ve randevu için tıklayınız
Botoks yapılmadan bir-iki hafta önceden kesilmesi uygun olan gıda ve ilaçlar;
Aspirin, E vitamini, gingko biloba, sarmısak, omega-3, kalsiyum kanal blokerleri, aminoglikozidler, kinin, penisillamin, hamileler, emzirenler, pıhtılaşma problemi ve kolay morlukları olanlar ayrıca doktor değerlendirmesinden geçecektir.

Botox yapılan yerdeki ter bezleri de daha az çalışır. Avuç içlerinde, ayaklarında, koltuk altlarında aşırı terlemesi olan insanlara da botox yapılarak bu şikâyetleri bir sene süresince azaltılabilir.

Sık uygulanan Bölge Seçenekleri;  Komple Alın— Kaş Arası —İki Göz Kenarı (Kaz Ayağı)   ve…Diğer bölgeler…

Botox ile yazın ışıldayan, pürüzsüz, canlı yüzü şimdi sizin cildinizde olur!

Botoks İle İlgili Yanlış Bilinenler:
Felç Yapmaz

Bağımlılık Yapmaz 

Uzman ellerde uygulandığında ifadesiz bir yüz yapmaz

Yılan Zehiri Değildir

Yüzü Şişirmez

Ve Daha Fazlası…tıpta pek çok yerde tedavi amacı ile kullanılır… Migren, aşırı terleme, sık idrar çıkarma ve kaçırma yapan aşırı aktif mesane, kas tutulmaları…