Cilt Bakımı – Gençleştirme

CİLT BAKIMI-ANTİAGİNG-KÖK HÜCRE ve GENÇLEŞTİRME

Uygulanan bakımlardan örnekler; Uygulama Uzman Doktor tarafından ücretsiz inceleme yapılarak sorunlar tespit edildikten sonra bir planlama yapılarak başlatılır…

Medikal Cilt Bakımı ve Gençleştirme ve Gerdirme-Lifting

Kök Hücre Uygulaması (PRP)

Akne ve İzleri Tedavisi,
Kırışıklık Tedavisi-Ütüleme
Leke Tedavisi
Sellülit tedavileri
Diğer Estetik Uygulamalar ; Peeling, Lazer ile Rejuvenasyon, mesoterapi ile Anti-Aging(gençleştirme) uygulamaları, botox,  gençleştirici hyalüronik asit uygulamaları ve dolgular

I) Ölü hücre giderici  cilt ve vücut bakımı;

Hızlı bir güzellik bakımıdır. Ölü deriyi atarak cildi nemlendirir. Tuz ve meyve asidi(AHA) bazlı peeling işleminden sonra rahatlatıcı ve nemlendirici yosun ve masaj ile bu bakım tamamlanır. Uygulama süresi 60-90 dakikadır.
Sorunlu ciltlerde daha ileri işlemlere geçmeden önce (akneli-yağlı-lekeli ciltler ve peeling işlemleri gibi) sorunlu ciltteki etkiyi artırmak için bu bakım öncelikle en az bir ya da iki kez uygulanır. PRP Kök Hücre AntiAging uygulamasına hazırlık olarak da başlangıçta bazı hastalarımızda uygulanmaktadır.
  
II ) Anti-sellülit Bakımı;
Vücudun biçimlenmesi ve lokal oluşmuş portakal kabuğu görüntüsünü yok etmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda vücutta sıkılaşma sağlar ve toksin giderici etki yaratır. Uygulama süresi bölgeye göre değişmekle birlikte 20-60 dakikadır. Lazer ve mezoterapi uygulamaları da cildin durumuna göre eklenir.
 
III ) Biçimlendirici Vücut Bakımı ( Contouring ):
Özel içerikli bitkisel elemanlar, yosunlar  ve  kremlerin ısı ile birleşmesi, ve aynı zamanda etkili masaj biçimlendirme etkisi sağlar. Uygulama süresi bölgeye göre 30-90 dakikadır. Bu bakımla; Vücutta incelme, toksin giderme,  lipolizi harekete geçirerek yağların boşaltımı, dolaşım artması sağlanır. Anti-sellülit ve inceltici etki, birlikte kazanılır. Burada da Laser, radyo frekans(RF), ütüleme, ve mesotepapi uygulamaları birlikte kullanılır.
 
V ) Sıkılaştırıcı Bakım: Firming Gel

Bu bakım, deri dokusunu güçlendirir ve cildi sıkılaştırır. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını onarır. Sıkılaştırıcı bakımın yanı sıra, ayaklara zindelik sağlayan özel bakımlar da uygulanır. Böylece, kişi, daha zinde olur ve bakımını daha sıkı bir his ile tamamlar. Uygulama süresi 20-60 dakikadır. Lenf drenajı, Power Plate uygulamaları da ayrıca eklenir.

Yukarıda bahsedilen yöntemler profesyonel uygulamalar ile birlikte; Radyofrekans uygulamaları, PRP, mezoterapi, dermapen uygulamaları ile birlikte yapılarak etkinin çok daha iyi daha süratli ve daha güzel olması sağlanmakta, uzmandan gerekli bakım ve koruyucu bilgilendirmeleri ve eğitimi de alan kişiler bu şekilde anti-aging etkiyi sürekli koruma yeteneğine kavuşmaktadır.

Olumsuz dış etkenlere (Güneş, toksik maddeler, toz, bakteriler, yaşlanma v.b.) sürekli açık bulunan yüzümüz için klinik şartlarda cildin derinlemesine temizlenmesi, nemlendirilmesi ve desteklenmesini sağlayan özel cihaz ve ürünlerin kullanılması ile yapılan bir uygulamadır.

Klinik şartlarda ve modern yöntemler ile, cilde verilen destek ürünler, daha derinlemesine nüfuz eder, etkileri artar ve normal ve mükemmel bir cilde ve görünüme dönüşüm çok daha kısa sürede gerçekleşir.

Kişiler cilt uzmanından öğrendikleri ve aldıkları bilinçli-doğru bilgi ve malzemeler ile, kendileri, ev bakımı için çok az bir zaman ayırarak bu etkiyi uzatabilirler.

Cilt bakımı, tüm yaş gruplarına uygulanabilir. Bakım süresi, kişinin özel bir problemi yok ise, 4 haftada bir olur. Özel bir problem söz konusu ise, uygulama uygulama duruma göre çok daha sıklıkla yapılır. Uygulama, uzman kişiler tarafından hijyenik şartlarda yapılırsa, hiçbir yan etki söz konusu değildir. 

Nihayet, normal hale gelen, eski canlılığına ve pürüzsüzlüğüne kavuşarak gençleşen cildinize, uzmanınızın tavsiyelerini dinleyerek kendiniz de evde düzenli olarak devam ettiğinizde, kalıcı etkiyi oluşturarak zamanın, çevrenin, kirli ve stresli ortamların, toksinlerin etkisinden maksimum seviyede korunmayı bilinçli ve doğru olarak öğrendikten sonra cilt uzmanına daha seyrek ihtiyaç duyacaksınız.

Cilt bakımı uygulama süresi, duruma göre 1- 2 saat kadardır.
 
CİLT, VÜCUT BAKIMLARI ve MASAJ;
Cildimiz; dış görünüşümüzü oluşturması dışında, bir çok görevi olan bir organımızdır. İç dokuların, travma, ultraviole ışınları, ısı değişiklikleri, toksinler ve bakterilere karşı korunması için bariyer oluşturur. Ayrıca, duyu, immünolojik fonksiyonlar, termoregülasyon ve hissedilmeyen sıvı kayıplarının kontrolünde önemli rol oynar. Bu kadar önemli fonksiyonları olan cildimizi iyi korumalı ve bakımı konusunda daha hassas olmalıyız. Cildimizde, sürekli bir değişim söz konusudur. Bu nedenle, değişimi destekleyecek uygulamalar, cilt sağlığımız açısından önem taşımaktadır.
Uzman doktor ve konusunda deneyimli bir estetisyen size hizmet verdiğinde nem ve oligo elemanlar yönünden zengin, bitkisel ve deniz bazlı, özel aromalı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler, ciltteki ölü tabaka uzaklaştırılır, cilde nem kazandırılır ve dolaşım hızlandırılır. Ayrıca, özel bazı bitkiler ve  çeşitli aktif maddelerin yağ metobolizmasını hızlandırıcı etkisi de mevcuttur. (yosun, çam yağı, mineral peeling tuzları…) Bu, sellülit ve lokal yağlanma problemlerinin çözümünde diğer cihazlar ve yöntemlerle birlikte (karboksiterapi ve mesoterapi-lipoliz gibi) toksinlerin atılması ve kan dolaşımının artırılması ile cilde ferahlık ve güzellik sağlanmasında etkili bir yardımcı olacaktır.
KIRIŞIKLIKLARDAN KORUNMA YOLLARI

Özellikle 35 yaşından sonra yaşlanma ile birlikte ciltte kırışıklıkların kaçınılmaz olduğunu bildiğimizden aşağıdaki önerilere kulak vermelisiniz. Bu öneriler sadece sağlıklı bir cilt için değil aynı zamanda pek çok hastalıktan korunmanın da yolunu gösteriyor;

Güneşten kaçının

Solaryumdan kaçının

Güneşe çıkmak zorunda iseniz koruyucu krem kullanın

Cildinizi aşırı soğuktan koruyun

Sigara içmeyin

Yeterli ve kaliteli uyuyun

Yüzüstü uyumayın ve uykusuz kalmayın

Gözlerinizi kısmayın, gözlük kullanın

Daha çok yağlı balık tüketin

Daha çok antioksidan ürün tüketin, daha çok meyve ve sebze tüketin

Kahveyi aşırı içmeyin, bol su tüketin,

Yüzünüzü sabunla aşırı sık yıkamayın, ya da PH 4,5 sabunlar kullanın

Aşırı kozmetik ürün kullanmayın, kullanırsanız da günlük kaliteli ürünler ile cilt temizliği…

Nemlendirici krem kullanın, cildinizi zeytinyağı ile muamele edin.

Alfa hidroksi asit (AHA), retinoid içeren cilt kremleri tercih edin

Koenzim Q10 içeren cilt kremleri tercih edin

Cildinize C vitamini ile muamele edin (limon, maydonoz suyu vb.)

ANASAYFA

iletişim