Cinsel Estetik Ameliyatlar

Cinsel Estetik Ameliyatlar, Genital Estetik Operasyonlar

Estetik labioplasti
Vajinal Sıkılaştırma ve Daraltma operasyonlarıvulva anatomy
Klitoral Hoodoplasti – Frenuloplasti
Perineoplasti
G-Spot Uyarılma artırılması
Ayrıca bkz: Orgazm olmada zorluk
Vajinoplasti vaginaya yapılan düzeltme ameliyatlarına verilen genel  isimdir, vaginanın daralmasını ve sıkılaşması sağlanır.  
Bir kadının dış genital organlarını klitoris, dış dudaklar, iç dudaklar ve vagina olarak sayabiliriz. Bu yapılar normal olarak her kadında bulunur ancak yapı ve görünümleri açısından farklılıklar gösterebilir veya doğumdan sonra görünüm ve işlevlerinde değişimler olabilir. 

Estetik Labioplasti

Uzun ve sarkan dış dudakların estetik bir biçimde kısaltılmasıdır. Normalde doğum yapmamış kadınlarda dış ve iç dudaklar vagina girişini kaparlar. İç dudaklar normalde dış dudakların içerisinde yerleşir, dıştan bakıldığında genellikle görülmez. Ancak bazı kadınlarda iç dudaklar dış dudakların arasından dışarı doğru uzayabilir, sarkabilir, rengi ileri derecede koyu olabilir. Aynı şekilde dış dudaklar da normalden uzun veya kalın olabilir veya iki taraf arasında büyüklük açısından farklılıklar olabilir. Son yıllarda kadınların kendilerini tanımaları, vücutlarını ve cinselliklerini keşfetmeleri onlara bir çok faydalar sağlarken, bununla beraber bir çok olumsuzlukları da beraberinde getirmiştir. Kadınlar kendilerini diğer kadınlarla kıyaslama ve dış genital organlarının görümünden şikayetçi olmaya başlamışlardır. Bu şikayetler özellikle genital bölgedeki dış ve iç dudakların uzun, sarkık, koyu renkte, normalden kalın olması gibi farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Bazı kadınlarda bu saplantı haline gelerek büyük psikolojik problemlere yol açabilir, cinsel ve aile yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Nasıl ki kadınlar sarkık karınlarından ya da kemerli burunlarından rahatsızlık duyabilirlerse aynı şekilde dış genital organlarının görünümünden dolayı da utanabilir, bu durum bazen eşlerinden soğutarak aile içi cinsel problemlere dönüşebilir. Ancak ne var ki günümüzde çok az kadın bu şikayetini dile getirerek doktorundan yardım istemektedir. Bu durumda bahsedilen şikayete yönelik cerrahi olarak düzeltme yapılmaktadır. Gerekirse labioplasti ile dış ve iç dudaklar kısaltılır, inceltilir veya diğeri ile aynı büyüklüğe getirilir.

labioplasti DrUgurAtes
Labioplasti (dış dudak düzeltme) ameliyatı
Tedavi öncesi ve sonrası görüntülerin websitelerinde yayınlanmasına kısıt ve sakınca getirildiğinden ameliyat öncesi ve sonrası durumlar ve görüntülerle ilgili bilgi almak ve örnekleri görmek için doktorunuzdan ücretsiz randevu alabilirsiniz.   Labioplasti ameliyatlarında operasyonun şekline hasta ile doktor birlikte karar vereceğinden mutlaka muayene edilmeli ve karar buna göre verilmelidir. Operasyon genellikle bir gün içinde, muayenehanede ya da  hastanede gece yatışına gerek kalmadan tamamlanmaktadır, fakat farklı durumlar ve estetik işlem talebine göre ayrıntılar ancak muayene edildikten sonra tartışılmaktadır.

Vajinal Sıkılaştırma ve Daraltma operasyonları

Bir bebeğin doğumu sırasında, vajina ve onu çevreleyen doku ve kaslar gerilir. Doğum sonrası vajina normale döner ama hiçbir zaman tam olarak gebelik öncesine dönüş söz konusu olmaz. Genellikle ne kadar doğum yapılırsa vajinanın durumu daha da kötüleşir. Özellikle normal doğum sırasında vagina çıkım kısmında yırtıklar oluşabilir ya da doğum doktoru bebeğin başının kolay çıkması için vagina girişine küçük bir kesi açabilir. Doğumdan sonra vagina çıkımı genişler ve bazen dış dudaklar kapanmaz ve vagina girişi ayrık kalabilir. Bu durumda perine denen bu kısmı toparlamak ve dudakların kapanarak düzgün görünmelerini sağlamak amacıyla perineoplasti yapılır.
 
Vagina yapısal olarak değişik uzunlukta ve genişlikte olabilir ve dokusunun özelliğinden dolayı esneme, genişleme özelliğine sahiptir. Bu özellik bir kadının normal doğum yapabilmesi için doğal bir olaydır. Yine doğumlara bağlı olarak vagina yan duvarlarında sarkmalar olabilir veya derinlemesine yırtıklar olabilir ve vagina normalden fazla genişleyebilir. Oysa ki, cinsel ilişki sırasında vaginanın darlığı hem erkek, hem de kadın açısından çok önemlidir. Normalde kadınlar ilişki sırasında vagina yan duvar kaslarını kullanarak vagina darlığını sağlayabilirler. Ancak fazla doğum yapanlarda bu kaslar gevşemektedir. Çoğu kadın bu kaslarını güçlendirmeyi bilmemektedirler. Vajinadaki genişlemeler kişilerin cinsel ilişkiden aldıkları zevki azaltmaktadır. Yine vaginanın aşırı genişlediği durumlarda içeriye hava kaçarak ilişki sırasında gaz çıkarma tarzında sesler olabilir ve bu da her iki tarafı oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Kadınlar problemin ne olduğunu ve neden kaynaklandığını bilmediklerinden veya utandıklarından dolayı hala doktorlarına bu tip problemlerini ifade edememektedirler. Günümüzde bu tip problemler kısıtlı olmakla birlikte ilaçlar, daha etkili ve mükemmel olarak laser veya cerrahi tedavi ile düzeltilebilmektedir.
 
Ameliyat olmadan yapılabilecek uygulamalarda vajinal kas kuvvetlendirme ölçüm ve egzersizleri ile Perineometre cihazları ile vaginal kasların kuvveti sıkılığı kavrama yeteneği ölçülür, sonra yine bu cihazla vaginal kasların sıkılığı ve kasılması öğretilerek doğru şekilde egzersiz yaptırılır, bu yöntemle ayrıca…beklenmedik zamanlarda ve aşırı sıklıkta acil idrara çıkma hissi ve idrar kaçırma şikayetlerine ait terapi de uygulanmakta ve gerekirse daha gelişmiş cihazlarla (fonksiyonel elektriksel stimulasyon) uygulamalar yapılarak fevkalade sonuçlar alınabilmektedir.  İletişim…

Kozmetik genital vajinal cerrahi ameliyatları ve Lazer

Cosmetic Vaginal  Surgery-Ameliyatlar
– Labia minora reduction (Bkz: Labioplasti)
– Clitoral hoodoplasty, frenuloplasty (klitoris estetiği)

– Klitoroplasti; cinsel soğukluk, orgazm olamama veya estetik kaygılar nedeniyle klitoris üzerindeki dokunun kısaltılması
– Labia majora reduction, augmentation, bleaching (genital-vajina estetiği ve beyazlatılması)
– Surgical vaginal tightening, (Cerrahi vaginal sıkılaştırma)
– Perineoplasty (Cerrahi genital estetik ve daraltma-sıkılaştırma)
Laser vulva tightening & bleaching therapies, (Laser ile vajina sıkılaştırma ve beyazlatma)
Non-surgical vaginal tightening;  Laser vaginal rejuvenation ( Cerrahi işlem olmadan Laser ile Sıkılaştırma, gençleştirme)

-RF (Radyofrekans) uygulamaları  Ayrıntılı bilgi için arayınız

– Stres incontinence treatment, (idrar kaçırma tedavisi- Ayrıca bakınız)
G spot augmentation
Hymenoplasty (Kızlık Zarı Onarımı)
– Genital platelet-rich plasma (PRP) for antiaging, O-Shot uygulaması
– Complementary sexual therapies and surgical interventions for vaginismus, dyspareunia, hymenal anomalies 
– Introital tightening by radiofrequency (Radyofrekans ile giriş daraltılma-sıkılaştırılması)
– Laser Tightening
– Genital Bleaching (Genital Beyazlaştırma, Vajina Beyazlatma)

Ameliyatsız Lazer uygulamaları için tıklayınız

ANASAYFA

İletişim