Erkeklerde Laser Epilasyon

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYONLA KILLARIN SEYRELTİLMESİ MÜMKÜN MÜ?

Erkeklerde Lazer Epilasyon
Erkeklerde Etkili Lazer Seanslar

Lazer epilasyon aşırı kıllanmadan rahatsız olan erkekler için de oldukça uygun bir yöntemdir. Her lazer epilasyon seansı sonucunda uygulama yapılan bölgedeki kıllarda ortalama % 20 kalıcı seyrelme elde edilir. Özellikle göğüs bölgesinde 2-3 seans sonunda yoğunluğun azalması sonucu doğal ve estetik bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Sırt ve omuz bölgesindeki kıllar da tekrarlayan seanslarla neredeyse tamamen ve kalıcı olarak temizlenebilir.

Vücut bölgelerine yapılan epilasyonda, her seans sonunda kıllarda belirgin kalıcı azalma elde edilir, bu durum doğal ve estetik bir görünüm sağlar. Göğüs kıllarınıza sadece 2-4 seans uygulatarak yoğunluğunu azaltıp istenilen seyreltme oranına gelinceye kadar seanslara devam edilebilir. Sırt ve omuz bölgesindeki kıllar da tekrarlayan seanslarla tamamen ve kalıcı olarak temizlenebilir.

ERKEKLERDE EPİLASYON EN ÇOK HANGİ BÖLGELERE YAPILIR ?

Erkeklerin en sık talep ettiği bölgeler özellikle sırt-omuz, göğüs, boyun- ense ve elmacık kemikleri üstü sakallardır.

KADINLARA GÖRE AVANTAJ VE DEZAVANTAJLAR.

Erkekler daha kalın ve koyu renk kıl köklerine sahip olmaları nedeniyle, lazerle epilasyon a çok iyi yanıt verirler. Diğer taraftan erkekler hormonların baskısıyla sürekli kıl üretme eğilimindedir. Tedavi tamamlandıktan bir süre sonra bu sebepten dolayı nüks etkisi görülebilir. Erkekler, bayanlar kadar tamamen kılsız bir cilt istemediklerinden daha az sayıda seans uygulanarak tatmin edici sonuçlar almak mümkün olabilmektedır.

Kılların mümkün olduğunca çok temizlenmesi amaçlanan durumlarda ise, hormon baskısından dolayı gerekli seans sayısı bayanlara göre daha fazla olacaktır.

İletişim

Lazer ile ilgili diğer konular

Anasayfa