Laparoskopi ve Histeroskopi

Yardımcı üreme teknikleri ve Laparoskopi-Histeroskopi

Erkek ve kadın üreme hücrelerinin doğal yollardan bir araya gelemediği durumlarda daha ileri tekniklerle yardımcı yollara başvurmak gerekmektedir. Bu tekniklerin çoğunda kadının yumurtaları ultrason kontrolünde bir iğne ile emilerek vücut dışına alınmaktadır. Bu amaçla çeşitli ilaçlarla aynı anda birçok yumurtanın gelişmesi sağlanmakta ve uygun koşullarda 20’den fazla yumurta hücresi elde edilebilmektedir. Sperm elde edilmesi ise çoğu zaman çok daha kolaydır, ancak menisinde sperm bulunmayan erkeklerde spermleri erkek yumurtalık kanalından veya doğrudan yumurtalıklardan elde etmek için cerrahi işlemlere gerek duyulmaktadır. Kliniğimizde bu işlemler yapılıp bebek bekleyen çiftler tüp bebek için laboratuvara hazırlanmaktadır. Bakınız: Tüp bebek 

OPERATİF LAPAROSKOPİ VE HİSTEROSKOPİ

Ayrıca gebe kalma ihtimalini azaltan tüplerde sıvı ( hidrosalpenks ) olması tüp bebekte gebelik ihtimalini önemli derecede düşürdüğü için operasyonla ve genellikle diagnostik ve operatif laparoskopi yöntemi ile öncelikle tüplerin iptal edilmesi ya da alınması gerekebilir. 

Aynı şekilde yine şüpheli durumlarda öncelikle, gebeliğin yerleştiği yer olan rahim duvarının yapısının bozulduğundan şüphe edilen durumlarda diagnostik ve operatif histeroskopi yöntemleri ile kamera ile rahim içi incelenir ve özel uzaktan kumandalı cihazlarla gerekli müdahale ve tedaviler yapılır, bu tedaviler gebe kalabilme başarısını çok iyi bir şekilde artırmaktadır:

Histeroskopik polip rezeksiyonu

Histeroskopik submukoz myom eksizyonu

Uterin septum alınması

Uterin sineşilerin düzeltilmesi

Adenomyosis tedavisi

Operatif Laparoskopi ile ayrıca:

Dış Gebelik (ektopik gebelik)

Myomektomi tedavisi

Total Laparoskopik Histerektomi  (TLH)

Pelvik Organ Prolapsus (POP) Ameliyatları

Onkolojik Kanser AmeliyatlarıPelvik ve Paraaortik Lenfadenektomi :

Operasyonları jinekolojik onkoloji ekibimiz ile planlanır. Kanser ameliyatları ve benzerleri özelliğinden dolayı tam teşekküllü hastanede yapılır ve takipleri düzenlenir.

Ayrıntılı bilgi ve değerlendirme için randevu alınız. 

Anasayfa